Operasyon Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

Operasyondan 3 gün öncesinde ALKOL almayınız.

Kronik (şeker, kalp, tansiyon, tüberküloz v.b.) veya akut hastalıklarınızı ve bu nedenle kullanmakta olduğunuz ilaçları doktorunuza mutlaka bildiriniz. Operasyondan 10 gün öncesinde Aspirin ve diğer kan sulandırıcı ilaçları kullanmayı bırakmalısınız.

Operasyondan önceki kullanmakta olduğunuz ilaçları (örn: antidepresanlar, pıhtılaşmayı önleyen ) ”bu ilaçları size veren kendi doktorunuza danışarak” bırakmalısınız.

Operasyon öncesi kullanmakta olduğunuz lokal saç tedavi ürünlerini (örn: minoxidil rogaine ) en az 1 hafta önce kesiniz.

Operasyona gelmeden önce saçınızı yıkayınız ve yıkama sonrası hiçbir jöle veya sprey kullanmayınız.

Operasyona gelmeden önce mutlaka kahvaltı yapınız. Eğer operasyonunuz öğleden sonra olacaksa gelmeden önce hafif bir yemek yiyiniz.

Operasyondan 24 saat öncesi mümkünse sigara içmeyiniz, eğer yapamıyorsanız azaltmaya çalışınız. Unutmayınız ki sigara iyileşmeyi geciktirecektir.

Operasyondan 1 hafta öncesinde B ve E vitaminleri içeren multivitamin preparatlarını kanamanızı artıracak olması nedeniyle almayınız.

Operasyondan sonra 6 saat araba kullanmanızı tavsiye etmiyoruz, aracınız ile gelecekseniz yanınızda aracı kullanacak birisinin olmasına dikkat ediniz.

Operasyona gelirken giyip çıkarma esnasında başınıza sürtmeyecek , önden düğmeli ve rahat giyip çıkarabileceğiniz tipte bir kıyafetle (gömlek, hırka , ceket v.b.) geliniz